Slabá Chvilka

22. dubna 2014 v 18:55 | LinDee |  The 100
Pozor obsahuje Spoiler!


Pohled Clarke:
Charlotte. Slyšela jsem její řev a její křik. Chtěla aby jí našli. Sápala se po nich a vyskakovala Bellamymu z náručí jen aby ji našli a zabili jí. Cítila vinu, ale proč by se nechávala zabít? Byla to ještě malá holka. Měla jsem nůž pod krkem, ale necítila jsem to. Bála jsem se co se jí stane. Murphyho ruka se sice klepala, ale jistě by došel cíle kdyby musel. "Zůstaň u něj Charlotte!" Křiknu a nůž se mi zaryje více do krku. Jenže ona odporuje. Snaží se dostat pryč. Snaží se dostat k někomu kdo se jí snaží zabít.
"Pokud tu holku nepustíš Bellamy, zabiju tu tvou odvážnou Princeznu." Zavrčí mi do ucha a Bellamy vypadá roztržitě. Nechce aby mě zabil? Proč mu na mě záleží? "Ne! Já půjdu. Nebude kvůli mě umírat někdo jiný. Zasloužím si to." Snažím se mému vězniteli vytrhnout, ale drží moc pevně. "Ani náhodou." Zavrčí Bellamy a Murphyho provizorní kudla se mi zařízne dop kůži. Sice jen malinko, ale tak aby to štípalo. Bellamy vypadá vyděšeně. A tak se Charlotte rozhodne za něj. "Mrzí mě to." Opře se o vzduch a padá do hluboké propasti která je za ní.
"Ne!" Zařveme oba s Bellamym. Murphyho ruka povolí a já se vrhnu k propasti. "Ne!! Ne!!" Opakuju a koukám do té nekonečné tmy. "Ne! Ne!!!"

Ze snu mě vzbudí vlastní strach. Celá záda mám spocená a slzy se mi opět nahnaly do očí. Je to tak. Charlotte je mrtvá... Charlotte... Musím na vzduch, Hned teď. Vylezu z přístřešku a mířím do lesa. Spousta lidí ještě sedí u ohně a smějí se, Jenže já na to nemám. Byla ještě tak malá... Mířím něvím kam a po cestě si všimnu temné sedící postavy. Bellamy. Hlavu má zabořenou v dlaních. Také nemůže spát. Ani se mu nedivím, byla pro něj jako druhá sestra. Někdo o koho se může starat tak, jako se nemohl starat o Octavii.
Udělala jsem krok k němu a když nic nenamítal sedla jsem si k němu. "Co tu děláš Princezno?" Zeptal se posměšně a já se jen nadechla. "Nemůžu spát." Odpovím tiše a on malinko zvedne hlavu, tak aby mi viděl aspon koutkem oka do tváře. "A tak ses rozhodla jít za mnou? Třeba tě unudím k smrti že?" Zalkla jsem se a on si toho všimnul. Smrt náhle byla ošemetné téma. "Chtěla jsem se tě zeptat jak na tom jsi. Ale pokud... no radši půjdu." Zvedala jsem se ale zastavilo mě chycení mé ruky. "Sedni si." Zamumlá a tentokrát se mi do očí dívá pořádně.
Poslechnu ho a dlouhou dobu je ticho. Oba se jen koukáme do dálky, nebo na luminescccentní rostliny, které jako jediné ozařují tuhle tmu. "Neměla jsi jít pryč sama. Pozemšťané... mohlo se ti něco stát. Proč jsi neřekla tomu tvýmu Romeovi? Finnovi?" Pokrčím rameny a jeho narážka mi příjde ostrá. "Nechtěla jsem s nikým být." "A přesto tu teď sedíš se mnou... klid to neznamená abys vypadla." Je smutný, tak zničený.
"Zdálo se mi o tom... o Charlotte." Když jsem si to vše vybavila, do očí se mi vrátily slzy. "Já nemohl usnout... ona.. nemělo se jí to stát." Popotáhla jsem a setřela jsem si rukávem slzy. "A stalo se jí to kvůli mě." Rychle otočil hlavu a zamyšleně na mě koukal. "Nedělej že si to nemyslíš Bellamy. Kdybych nezačala to s tím Marphym, kdybych tě poslechla, nic z toho by se nestalo. A kdybych jí za tu ruku vzala..." To už se mi slzy valily z očí naplno. Bellamy ke mě vztáhnul ruku a setřel mi slzy. "Pššt. Takhle neuvažuj. Stalo se, alespoň jsme zabránili dalšímu krveprolití." Překvapil mě tím svým dotekem.
Ztuhla jsem, ale slova mi nedocházela. "Byla to malá holka. Nevěděla co dělá a já na ní byla zlá... Ona zemřela kvůli mě. To mě drželi nůž pod krkem Bellamy." Upřesňuju a on začne palcem po mé tváři hýbat. On mě hladí. "Víš jak jsi mě vystrašila? Když jsi měla na krku ten nůž... nevěděl jsem co dělat. A tys tam stála jakoby se nic nedělo. Jako bys nebyla ve smrtelném ohrožení....A můžu za to já. Kdybych jí neřekl to co jsem řekl- nic by se nestalo." Začnu krouti lhlavou a chci něco říct, jenže slzy mi ucpou krk a já jen pláču.
A pak Bellamy udělá něco hodně zvláštního. Stáhne si mě do náručí a opře si bradu o mou hlavu. Utěšuje mě a hladí po pažíš. "Pšššt. Už je po tom. Je to pryč. Nemysli na to." Ale slyším jeho hlas celý zaplavený emocemi. Myslím že pláče, ale nic neříkám,. Jen si užívám toho komfortu, který zase brzo vymizí. Takhle zranitelný se už nikdy nenechá nachytat. A je to škoda. Mohli by z nás být dobří kámoši. "Měli by jsme se vrátit. Je pozdě, mohli by nás schánět." Řekne když už ani jeden z nás nebrečí a já se konečně doluju z jeho náruče. "Díky... Vážně Bellamy." Kývne a pokyne mi abych šla první. Když se dostaneme do tábora všichni už spí. "Hej.ů Zastaví mě ještě na chvíli.
Když se otočím podá mi ostrý předmět. Vezmu ho do rukou a trochu se třesu. "Já... nejsem si jistá..." Sevře mi ho v ruce a kývne. "Musíš se něčím bránit. Kdyby se stalo něco podobnýho. A ty už jsi dospělá, snad víš co se smí a co ne." Po krátkém zaváhání kývnu a oba se rozcházíme jinými směry. Byla to je slabá chvilka. Ale asi ta nejcenější. Odteď si ho totiž cením. Nesouhlasím sice s jeho výroky a nápady, jenže vím že je to člověk. Dobrý člověk.

Dodatek: Moc ráda bych znala váš názor. Moc moc mco prosím o komentáře. Děkuju LinDee :*
VÁŽNĚ DOPORUČUJI SERIÁL. JE FANTASTICKÝ!
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 :) :) | 22. dubna 2014 v 19:00 | Reagovat

Nádhera! Vážně skvěle napsané. :-)

2 elis39 elis39 | 22. dubna 2014 v 19:33 | Reagovat

Úžasný. Já sice nefandím páru Clark a Bellamy ale tady ta povídka se mi líbila.

3 bara bara | 22. dubna 2014 v 20:40 | Reagovat

super tesim se na dalsi :-)

4 Chlupacek Chlupacek | E-mail | Web | 6. května 2014 v 15:10 | Reagovat

je tosuper povídky a taky jsem si oblibila serial the 100- belany a clark je to mezi nimi zajímaví :-D  :-)  :-)

5 Dani Dani | 7. srpna 2014 v 16:04 | Reagovat

Naprosto shipppuju Bellarke takže tyhle story jsou pro mě jako dělané :D

6 papi papi | 23. listopadu 2014 v 21:05 | Reagovat

ty jo, fakt super, miluju tenhle pár, perfektně se k sobě hodí, i když to o sobě ještě neví :-)

7 katy katy | E-mail | 2. dubna 2015 v 22:10 | Reagovat

uzasne fakt....mohla bys napsat i něco o murphym? ???  ???

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama