Záchraná mise 2/2

28. dubna 2014 v 21:25 | LinDee |  The 100


Clarke seděla za Raven a přemýšlela nad její otázkou. Miluje Finna? Myslela si že k němu cítí něco silného. Silnějšího než ke komukoliv jinému. Ale od toho polibku... Neví co si myslí. "Nevím Raven. Vím že ty ho miluješ víc a určitě i jiným lepším způsobem. Když jsi tu nebyla, zblížili jsme se, nebudu lhát, sblížili jsme se hodně. Ale vy dva se milujete, dlouho a intenzivně. Přiletěla jsi kvůli němu sem, no ne?" Zeptá se a Raven se jen uchcechtne. "Jo, a on si mezitím užíval s tebou." Zavrčela Rven a Clarke neměla co dělat než si povzdechnout.
"Otevřete brány!!!" Ozvalo se a Clarke rychle vyběhla. Už se vrátili? Jsou v pořádku? Mají Oktavii? Je Bellamy na živu? Tolik otázek jí létalo hlavou a když zahlédla Oktavii oddechla si. Jenže pak zahlídla Finna a Ballamyho. Robin nesl Bellamyho tělo a Finn měl celý obličej od krve. "Co... Co se stalo... je... je v pořádku?" Koktala celá vyděšená a jako první odpověděl Finn. Žije, ale nevím jak dlouho." Začala šílet, krev jí zvonila v uších a těžce dýchala. "Pojdte! Dělejte! Doneste ho do hlavního stanu!" Běžela vedle Robina a snažila se podívat jak je to vážné. A bylo to vážné. Dýku měl zaraženou v hrudi celkem hluboko.
Mohl to přežít, ale potřebuje léky, teda bude je potřebovat. "Raven!!!! Ihned oprav to rádio! Rozumíš?! Oprav to debilní rádio, musím mluvit s matkou!!!" Zařvala na ní a ona rychle začala. Clarke jen myslela na to hlavní. Aby byl v pořádku Bellamy. "Vydrž to... Dej ho na ten stůl! Potřebuju léky a ty řasy! Hned!" Posílala rozkazy a sháněla obvazy. Potřebovala radu od mamky. Potřebovala vědět co přesně mám dělat. Sáhla mu na čelo a otřela mu ho žínkou. Celý hořel a potil se. Ne, to nikdy není dobré znamení. "Oktavie! Přines studenou vodu. Dělej!" Křikla a roztrhla mu tričko. Všude byla krev. "Sakra, Sakra Sakra!"
Musí vyndat tu dýku. "Tohle bude bolet Bellamy. Zatni zuby." Mluvila spíš pro sebe než pro ochablé tělo na jejím stole, a trhla dýkou vzhůru. Z rány ihned začala prýštit krev. Dala mu na to obvazy a tlačila. "Robine! Musíš to pevně držet, tlač na to jak nejvíc můžeš rozumíš?" Kývnul, nikdo neměl potřebu ani sílu mluvit. Pak přišla Oktavie s vodou. "Chlaď mu čelo, krk a hruď. Dej mu mokrou žínku pod hlavu rovnou na šíji. Robine nepřestávej tlačit. Musíme uzavřít ránu. Oktavie, chlaď mu rty, dej do něj trochu tekutin."
Po asi čtvrt hodiny pokusu o záchranu jeho života přiběhla Raven i s Radiem. "Mám to!" Po chvíli zkoušení a ošetřování se konečně povedlo. "Zavolejte moji mámu, doktorku! Potřebujeme pomoc!" Když se máma ozvala začala ta správná operace. Nevnímala skoro nic, jen její pokyny a Clarkiny občasné dotazy Jak? Hmmm. Kolik? Jak dlouho? Po patnácti minutách se spojení zrušilo. Ale to už věděla co dělat. Operace byla hotová po hodině. Jenže Bellamy se neprobouzel a ona ho musela ošetřovat. Pár lidem dala instrukce jak pomoct s Finnem, Oktavii a ostaními. Bellamy je její priorita.

Pohled Clarke:
Už přes tři hodiny jsem seděla u Bellamyho, měnila mu obvazy, dávala mu napít a otírala mu pot. Byla jsem zničená, ale nemohla jsem usnout bez toho abych věděla že se probudil. "Měla by ses prospat." Ani se neotočím. "Jak ti je Oktavie?" "Je mi... fyzicky mi je fajn. Ten muž mi pomohl, uzdravil mi nohu... Jak je Bellamymu." Pokrčila jsem rameny a nadechla se. "Bude v pořádku, chce to jen čas. Ale ty si běž lehnout, zvládnu to. Hned jak se zbudí dám ti vědět." Nakonec souhlasila a odešla.
Po dalších hodině se Bellamy pohnul a otevřel oči. Koukal na mě jako na svatýho. Byla jsem tak šťastná. Usmála jsem se a vydechla úlevou. "Konečně..." "Jsem mrtvej nebo ne?" Zeptá se bolestivě suchým hlasem. Ihned mu dám napít a nepřestávám se usmívat. Jsi živý, ale bylo to jen o kousek. Nehýbej se, bude to bolet." Namočím hadřík do vlažné vody a otírám mu tvář. "Jsi celá od krve.ů Upozorní mě a natahuje ruku k mé tváři, jenže ho bodne v hrudi a já mu dam ruku rychle zpět.
"Ta je tvoje, prodělal si operaci a přežil si. Pošlou ti léky, mluvili jsme s Archou." Nic neříkal jen se na mě koukal, těma jeho hlubokýma očima. Byla jsem v euforii,ale unavená. Šíleně unavená. Bellamyho jsme ze stolu přenesli na zem do kožešin a plachet aby mu bylo pohodlněji. "Zachránila si mi život?" Kývnu a on se zasměje. "Myslel jsem že mě spíš nechám radši umřít po tom co se stalo tam nahoře." Zakašlal a hrud ho od toho bolela. Přitisklajsem mu obvaz k ráně, aby se rána zase neotevřela. "Klid, chceš vodu?" Přikývl a dala jsem mu trochu napít.
"Jsi unavená." Šeptne o chvíli když na něj koukám a oči se mi zavírají. "Ne, to je v pohodě." Zavrtí hlavou a smutně se usměje. "Pojď si lehnout." Zakroutím hlavou a otírám mu čelo. Chytne mě za ruku a pokládá velice opatrně hadr zpět do misky. "Lehni si. Kdyby se něco dělo vzbudím tě." Nechtěla jsem spát, co když se něco stane. "Nech toho Clarke. Lehni si a na chvíli si odpočiň." Zas zakašle ale tentokrát míň. Nakonec svolím a lehnu si k němu. Na jeho ruku. Cítím jeho teplo a jeho osobitou vůni. "Kdo by řekl že mě princezna zachrání život?" Zasmál se pro sebe. "Kdo by řekl že mě políbí ten krutý vůdce?" Napodobila jsem ho.
"Udělal bych to znovu, kdybychse mohl hýbat." Zasměju se a naklonim se k němu. Lehce se otřu o jeho rty a a on zavzdychne. Byl to jen rátký polibek ale dost dlouhý na to, aby mě zmátl ještě víc. Přitulil si mě blíž a nechal mě, udělat si z jeho ruky polštář. "Vzbud mě kdyby se cokolivdělo. Kdyby tě to jen trochu bolelo, je dost možný že se ti znoru ptrotrhne rána a tu bych musela znovu zašívat a ..." "Pšššt. Řekl jsem spát." Zasměje se a spojí naše prst na ruce na které mu ležím.

Dodatek: Doufám že se vám to líbilo :))
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

S kým chcete novou povídku?

Rebeka 9.5% (23)
Bonnie 0.4% (1)
Elena 36.6% (89)
Caroline 32.5% (79)
Davina 4.1% (10)
Vymyšlená postava 16.9% (41)

Komentáře

1 :) :) | 29. dubna 2014 v 19:16 | Reagovat

Super!♥_♥ :-D

2 petíí** petíí** | 6. května 2014 v 15:16 | Reagovat

skvělá povídka :) obě části jsou nádherné :) a seriál je opravdu úžasný doufám že spolzu budou doopravdy:) mohla by jsi napsat na tento pár nějakou kapitolovku:3

3 chlupacek chlupacek | 6. května 2014 v 15:23 | Reagovat

asi tak !!!!§ :-)  :-)

4 Krvák Krvák | Web | 22. července 2014 v 17:42 | Reagovat

To je na krev :-D

5 papi papi | 23. listopadu 2014 v 21:19 | Reagovat

Skvělý nápad prohodit raněné :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama