Pride and Prejudice 13.díl

14. prosince 2014 v 14:07 | LinDee
Psala Molly :)Zhluboka jsem se nadechla a uhladila si látku šatů. "Vypadáte nádherně paní, jako princezna." Margaret mi za poslední dobu dovedla zlepšit náladu jako jedna z mála. Kdybych se s ním jen mohla vídat, ach tolik mi chybí… "Nebojte se, dnes ho konečně spatříte po tak dlouhé době." Jen jsem nejistě přikývla. Budu pro něj dost dobrá? Nebude o mně pochybovat? Sklopila jsem zrak k podlaze a znovu jsem si prohlížela své šaty, byly nádherné a přitom poměrně prosté.

Bílá saténová látka splývala na mém těle jako noční košilka, byla lehká a na dotek příjemná. Na látce se dále vrstvila krajka, tak nádherná perleťově bílá krajka, která pokračovala i po mých zádech a rukou, kde saténová látka končila. Rukávy byli dlouhé a ozdobně zaoblené na zápěstích, na zádech jsem měla velmi odvážný výstřih, nebyla zde ani krajka ani látka, okraj výstřihu opět lemovala zaoblená krajka.
Žádná nabíraná sukně, žádný těžký korzet, byli to velice odvážné šaty, ale za poslední týdny jsem se naučila být odvážná, s ním.

V pase mi spočívala stejně sametová a bílá látka, jaká tvoří i základ šatů. Mašle byla volná a ne masivní- taková, jaká by mi neumožňovala dýchat a překrývala by mi polovinu zad-a volně splývala až po má stehna. Zamilovala jsem si ty šaty, stejně jako jsem si zamilovala jeho. Poslední týdny byli ty nejnádhernější chvíle, jaké jsem zažila. Byli jsme stále spolu, zprvu mi jeho společnost vadila, štítila jsem se, ale postupně tato zášť upadala, až ochabla úplně.

"Prosím sedněte si, abych vám mohla vyčesat drdol." Margaret se na mě nesměle usmála, byla stejně nervózní jako já. Nejspíš jsem to na ni přenesla. "Tohle je váš velký den, škoda, že se jej paní domu nedožila." Ach, má milovaná matka…tolik mi chybí, její ztráta mě hluboce zasáhla a stále mě bolí. Nepřítomně jsem se dívala před sebe do zrcadla, zatím co se Margaret snažila zkrotit mé nepoddajné vlasy.

Nakonec se jí to nějak podařilo a musím říct, že odvedla úžasnou práci. Vypadala jsem nádherně, málem jsem se ani nepoznala, ano vím, že je narcismus rouhání, ale já jsem byla krásná, doopravdy krásná a sama jsem tomu nemohla uvěřit. Vlasy mi ještě převázala sametovou bílou stužkou a vřele se na mě usmála.

"Margaret?" byla jsem nervózní, ale potřebovala jsem to, je tu jedna osoba, kterou musím vidět. "Ano?"
"Mohla by za mnou přijít Roxana? Ano, vím, že je to nepřístupné, zakázané, ale já ji potřebuji vidět, ještě dnes a v těchto šatech se za ní nejspíše nedostanu." Smutně jsem jí pohlédla do očí, pomůže mi? "Pro vás paní, zajisté." Jakoby mi z beder spadla všechna námaha a strach, uvidím ji, už jsem se bála, že ji dnes neuvidím.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Mia Elizabeth Mia Elizabeth | Web | 24. prosince 2014 v 10:14 | Reagovat

To bude Klaus koukat! Krásné ;-)

2 Tell No One Tell No One | Web | 6. dubna 2016 v 1:03 | Reagovat

Ahoj, prepáč, že ti to tu spamujem ale píšem hlavne tebe a ľuďom čo chodia na túto stránku. Snažím sa znovu rozbehnúť svoj blog ale potrebovala by som výpomoc. Ak by sa tu našiel niekto, kto by sa chcel stať súčasťou, stačí napísať. :) Blog-www.thevampirediaries-glee.blog.cz je založený hlavne na Fan Fiction - či krátkych príbehoch alebo aj na pokračovania. Jediná podmienka je, že dotyčný/ dotyčná musí rád/rada písať a musí to byť výhradne The Vampire Diaries a The Originals!  :) Budem rada ak sa mi niekto ozvete! Ešte raz .. Adminka prepáč :) Snáď mi to odpustíš. :)
With Love
Tell No One

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama